Markalar
 
Alışveriş Sepeti
0 ürün var.
 

Site Prosedürü


1. AMAÇ

 

Ankastreevi güvencesi ve kaliteli hizmet anlayışı ile ihtiyacınız olan ürünleri en uygun fiyatlarla, en kısa sürede karşılamaktır.

 

2. KAPSAM

 

Ankastreevi’ nin hizmet verdiği sözleşmeli markaları kapsar. Prosedürden site Sorumlusu ve Site Yöneticisi sorumludur.

 

3. PROSEDÜR DETAYI

 

Siten nasıl kullanılacağı 4 başlık altında inceleyebiliriz.

 

3.1- Üye İşlemleri;

 

www.ankastreevi.com ana sayfası üzerinde Üye Girişi bölümünden hesap oluşturun bölümünü seçtikten sonra devam tuşuna basılır. Açılan yeni sayfa üzerinde hesap oluşturulabilmesi için kırmızı ile işaretlenmiş bölümlerin doldurulması zorunludur. Sitenin yayınlarından haber almak istiyorsanız Haberci Aboneliğini kabul etmeniz gerekmektedir. Üyelik işlemlerinin bitirilmesi için alt kısımda gizlilik ilkelerini okudum ve kabul ediyorum bölümünü seçip devam tuşuna basmanız gerekmektedir.

  

3.2Üyelik işlemlerinin Onaylanması;

 

Bilgilerinizin girilmesinden sonraki aşamada, site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır. Üye girişiniz onaylanmadan alışveriş yapamazsınız.

  

3.3- Alışverişin Yapılması;

 

Ana sayfa üzerinden alışverişe başlamak için; kategori bölümü, kampanyalar, Özel ürünler veya arama motorunu kullanarak ürünleri inceleyebilir, beğendiğiniz ürünü almak için sepete ekle demeniz yeterli olacaktır. Alışveriş işlemini bitirmek için sepetim bölümünden veya ana sayfa üzerinde kasaya git sekmesini seçin. Açılan sayfada üye girişinizin yapılması istenecektir. Üye değilseniz üye olabilir veya misafir girişinden istenilen bilgileri girip, ödemenin yapılma sekli seçildikten sonra site gizlilik ilkelerini okudum ve kabul ediyorum diyerek işlemi sonlandırınız.

Site yönetimi tarafından işleminiz kontrol edilip ürün kargo detayı hakkında bilgilendirilirsiniz veya Hesabım bölümünden ürün hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

3.4- Ürünün Sevkiyatı

 

Seçmiş olduğunuz ürünün ödemesi yapıldıktan sonra, site yönetimi tarafından en kısa süre içerisinde belirtmiş olduğunuz adrese ödemesi site tarafından karşılanacak şekilde gönderilir. İstanbul içi site personelleri tarafından sevkiyatı yapılır veya anlaşmalı kargo ile gönderilir.

 

      4. RÜNÜN İADESİ VE İPTAL İŞLEMİ

 

www.ankastreevi.com olarak müşterilerimizin kanunlardan doğan haklarını korumayı ve satış sonrası memnuniyeti en öncelikli kurallarımız arasında tutmaktayız. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde 
www.ankastreevi.com 'un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz. 
* İade ürünlerinizi mutlaka iade sebebinizi bildiren bir not eki ve faturanız ile gönderiniz. 
** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;


- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. 
- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da Aras Kargo firması ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.
- Uyumsuzluk veya ölçü problemi yaşanma ihtimali olan ürünler için mutlaka uyum konusunda müşteri hizmetleri departmanımızdan teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. 
 

İadesi Mümkün Olmayan ürünler

 

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında), ambalajı açıldıktan sonra başka bir kişi tarafından kullanımında sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler (örneğin kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık, süt pompaları vs.), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.

İade İşlemleri


- Gelen ürünler öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 5 ile 10 gün arasında değişmektedir.
- İade talebiniz onaylandığı anda müşteri hizmetleri departmanımız sizinle irtibata geçecek ve iade bedelinizi siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise bilgilerini bildireceğiniz banka hesabınıza yansıtacaktır. İade bedeliniz dilerseniz hediye çekine de dönüştürülebilecektir.

 

İptal Şartları; 

Verdiğiniz siparişi, siparişiniz kargoya verilmeden önce iptal edebilirsiniz. Henüz kargoya verilmemiş siparişlerinizi iptal etmek için info@ankastreevi.com adresine iptal isteğinizi belirten bir e-posta göndermeniz yeterlidir. 

Sipariş iptali ile ilgili sorularınızı hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arasında +90 212 212 18 22 numaralı telefondan müşteri hizmetleri danışmanlarımıza sorabilirsiniz. 

Kargoya verilmiş siparişler iptal edilemez. Kargoya verilmiş olan ürünleri satın almaktan vazgeçerseniz yukarıda anlatılan "İade Şartları" kapsamında ürünleri iade edebilirsiniz.